UMÝVANIE A STAROSTLIVOSŤ O VOZIDLO - ODPORÚČANIE, AKO CHRÁNIŤ VOZIDLO PRED NEČISTOTAMI

Každý užívateľ svojho vozidla sa stretol s problémom jeho dôkladného umývania takým spôsobom, aby sa na karosérii alebo oknách vozidla nezobrazovali žiadne šmuhy. Niektorí sa snažia robiť to osobne a niektorí využiť služby umývačky, ale nie vždy  to pomáha zbaviť sa šmúhi a nečistôt. Aj napriek svedomitému umytiu sa opäť po niekoľkých dňoch objavia. Ako efektívne umyť auto a aké prostriedky používať, aby sme ho udržali čisté čo najdlhšie, lesklé bez zbytočných šmúh?

Pred začatím umývania venujte zvláštnu pozornosť miestu, kde sa vozidlo umýva a poveternostným podmienkam. Vyberte si suché počasie bez zrážok ako aj bez nadmerného vystavenia slnku, pretože všetky práce budú o čosi ťažšie. Pri nadmernom oslnení všetky prípravky, ktoré použijeme príliš rýchlo vyschnú a zanechajú škvrny a šmuhy. Najlepším miestom je garáž, iné vstavané alebo tienisté miesta.

Samotná práca by mala začať dôkladným opláchnutím auta. Tlakové umývačky v tomto fungujú najlepšie, ale s hadicou alebo vedierkom s veľkým množstvom vody, to zvládnete tiež. 

Používame šampón /cistiace-prostriedky/nanoauto-shampoo-carnauba/ na umývanie karosérie vozidla. Akonáhle ste aplikovali a vyčistili celé auto šampónom, opláchneme celé auto teplou vodou tak, že vodu lejeme zo strechy, aby stekala zhora nadol. 

Ďalšou možnosťou je umývanie bez dotyku. Niektoré tlakové umývačky majú rezervoár s náplňou typu čistiaceho prostriedku, aktívnou penou, ktorá účinne uľahčí našu prácu a účinok bude skutočne úžasný. Naneste aktívnu penu na karosériu vozidla na nenatreté miesto, počkajte chvíľu a potom dôkladne opláchnite. Dávajte pozor, aby ste neaktivovali aktívnu penu na vozidle. Nezabudnite, že nanášanie a opláchnutie aktívnej peny alebo iných látok by malo začať od strechy smerom nadol.

Čistenie, ochrana a starostlivosť o disky a pneumatiky

Prišiel čas na disky, ktoré sa ťažko čistia. Nasprejujte ich vhodným čistiacim prostriedkom /starostlivost-o-disky-a-preumatiky/, potom chvíľku počkajte a opláchnite. Ak nie je efekt uspokojivý, dobrý spôsob je použitie mydla pomocou špongie alebo kefy. Aby pneumatiky vyzerali skvelo, mali by byť zabezpečené médiom, ktoré prehlbuje farbu, prostriedok tiež chráni proti starnutiu. Aby sa disky jednoducho čistili a nečistoty sa ľahko odstraňovali a viac na nich nezachytávali, používajte hydrofóbny povlak pre disky.

Sušenie

Mikrovláknové tkaniny fungujú skvele. V závislosti od veľkosti vozidla budeme potrebovať niekoľko z nich, aby sa zabránilo zbytočnému plytvaniu, môžete použiť odvlhčovač automobilu /cistiace-prostriedky/nanoauto-nanodry-susic-autolaku/, ktorý okamžite eliminuje tvorbu šmúh a zbytočnej vody.

Údržba autoskla

Zaujímavým riešením je chrániť sklo takzvaným povlakom. Neviditeľný stierač, ktorý chráni pred zachytávaním špiny a uľahčuje odvod vody počas dažďa. Neviditeľný stierač Nanoauto Nanowiper /starostlivost-o-okna/nanoauto-nanowiper-nanopovlak-na-skla-aut/ je prípravok vysoko kvalitnej ochrany skla. Vďaka chemickej reakcii, ktorá sa vyskytuje medzi časticami s veľkosťou niekoľkých nanometrov a sklom, získavame hydrofóbny účinok, ktorý odpudzuje vodu. Okrem toho sa sklo stáva oveľa odolnejšie voči všetkým druhom nečistôt, ako je hmyz a bahno. V zime výrazne uľahčuje odmrazenie zmrazených okien. 

Vodoodpudivý povlak na lak alebo voskovanie

Nakoniec použite na lak vosk /detske-oblecenie/nanoauto-nanowax-creme-kremovy-vosk-na-ochranu-autolaku/, vďaka čomu bude vaše auto dlhšie čisté a čo je najdôležitejšie, bude ľahšie umývateľné v budúcnosti. Alternatívou k tradičnému vosku je moderný hydrofóbny povlak na lak, vďaka ktorému bude farba dlhšie lesklá a bude chránená pred poveternostnými podmienkami.