TECHNOLÓGIA NOVEJ GENERÁCIE

Výsledkom dlhoročného výskumu v laboratóriách NANOBIZ CHEMICALS Sp. z.o.o. je vyspelá technológia novej generácie používaná vo výrobe, vďaka ktorej boli vytvorené všetky výrobky NANOSTONE/NANOAUTO. Tieto výrobky predstavujú na trhu úplne novú kvalitu, čím sa klientom zaručujú účinné riešenia bezpečné pre životné prostredie. Premenou vhodných surovín na základe skúseností a vlastných receptov vám situácia umožňuje dosiahnuť mimoriadne účinné a silné opatrenia pri zabezpečení bezpečnosti pre váš materiál a používateľa. Výrobky, ktoré ponúkame, sú v súlade so všetkými produktovými normami a kritériami a majú pozitívny vplyv na prírodné prostredie.

Snímka obrazovky 2018-08-23 o 22.22.30

Hydrofobizácia

Erózia kameňa, tehál alebo betónu je vážny problém vo väčšine stavebných objektov. Spôsobuje fyzickú degradáciu vnútornej aj vonkajšej vrstvy podkladu. Problém erózie kameňa je veľmi dôležitý v prípade nových budov a fasád, ako aj historickej architektúry, ktorej reprodukcia je vždy spojená s veľmi vysokými nákladmi.

Kyslé dažde a chemické znečistenie sú hlavnými príčinami erózie minerálnych látok. Zhoršenie nášho národného dedičstva a rastúce náklady na reštaurácie a výmeny zamerali pozornosť na znižovanie týchto problémov. Vo väčšine prípadov sú hlavnými metódami v boji za zachovanie dôležitých architektonických objektov použitie konzervačných a fungicídnych solí. Často sa však ukazuje, že účinnosť tradične používaných prípravkov je nedostatočná. V dôsledku toho vedci a výskumníci začali hľadať úplne nové riešenia v oblasti nanomateriálov a nanotechnológií s cieľom zabezpečiť účinnejšiu a dlhodobejšiu ochranu stavebných prác. Vďaka výskumu boli identifikované dve hlavné kritériá, ktoré musia spĺňať prípravky chrániace budovy pred eróziou.

Po prvé, musia zlepšiť kompaktnosť vnútornej štruktúry, aby posilnili jemnú štruktúru pórov, po druhé musia zastaviť stúpajúci prenos vlhkosti do vnútra chloridov a látok s kyselinami, a to bez obmedzenia vlastností  paropriepustných povrchov - znížiť účinky kryštalizácie soli. 

impregnacja-hydrofobowa-1200x480