XNANO - MODERNÁ TECHNOLÓGIA IMPREGNÁCIE ODEVOV A OBUVI

Nanotechnológia je oblasť vedy, ktorá má rastúci podiel v odvetviach ako je stavebníctvo, automobilový priemysel, cestovný ruch, priemysel, medicína a nie je to nič zvláštne, pretože silikónové nátery vytvorené v nanotechnológii sú veľmi účinné a trvácne. Nano impregnanty vytvárajú hydrofóbny efekt, to znamená, že vytvárajú povrchy, ktoré odpudzujú vodu a nečistoty. Molekuly vody sa doslova odrazia od povrchu, chránené hydrofóbnym povlakom. Tento jav sa dá pozorovať aj prirodzeným spôsobom, napríklad na lotosových rastlinách, ktoré sú známe tým, že ich listy majú samočistiace a vodu odrážajúce vlastnosti.

NANOTECHNOLÓGIA - o čom hovoríme?

Jeden nanometer je milión milimetrov a zodpovedá približne jednej desiatke tisíciny hrúbky ľudského vlasu, a preto sme už v rámci atómov a molekúl. Do tejto sekcie môžete umiestniť štyri až šesť atómov vedľa seba. Takže častice Nano majú veľkosť až 60 000 krát menšiu ako je priemer ľudského vlasu! Nano impregnácia je tiež veľmi trvanlivá, jedna hydrofobizácia materiálu je dostatočná na mnoho mesiacov.

Nanotechnologia-nowoczesne-środki-ochroniiimpregnacji

Unikátny záujem o prípravky vyrobené touto technológiou sa vyznačuje impregnáciou pre každodenné použitie ako je impregnácia oblečenia, obuvy a textílií, pretože problém namáčania materiálov a topánok je veľmi bežný. Po impregnácii nanotechnologickým povlakom získame vlastnosti, ktoré sa doteraz ťažko získali v tradičných metódach impregnácie. Vďaka nanotechnológii sa získava lotosový efekt, vďaka ktorému voda steká z povrchu nášho oblečenia alebo obuvi. 

XNANO H100 - hydrofóbna impregnácia pre odevy a obuv

XNANO je hydroizolačná značka, ktorá využíva pokročilú hydrofobizačnú technológiu, na základe ktorej bola vyvinutá impregnácia XNANO H100 na ochranu odevov a textílií: bundy, nohavice, blúzy, rukavice, batohy, obuv a iné materiály a textilné povrchy. Impregnované oblečenie sa stáva odolným voči vode, vlhkosti, farbeniu a bahnu. Prípravok je ideálny pre každodenné použitie, pre športové a špeciálne úlohy, pre eskorty, poľovníkov, rybárov atď. Chránený materiál nemení farby a dotykové vnemy, impregnácia je tiež bez zápachu. Dôležitou výhodou impregnácie XNANO H100 je tiež zabezpečenie plnej priepustnosti materiálov.

Použitie nanočastíc striebra - technológia Xnano Silver

Impregnant XNANO X100 používa technológiu Xnano Silver. Striebro je všeobecne známe, vďaka jeho antibakteriálnym a antifungálnym vlastnostiam. Vďaka striebru impregnácia znižuje výskyt nepríjemných zápachov spojených s vývojom baktérií. Technológia Xnano Silver zaručuje účinný boj s pachmi a nepríjemnými pachmi.

Je nanotechnológia bezpečná?

Ukazuje sa, že prípravky vyrobené v nanotechnológii sú bezpečné pre ľudí a životné prostredie, nanočastice sú tie isté častice, ktoré sa vyskytujú prirodzene v prírode. Štúdie ukázali, že kremíkové nanočastice sú bezpečné aj pre alergikov.