Zaujímavosti

XNANO - MODERNÁ TECHNOLÓGIA IMPREGNÁCIE ODEVOV A OBUVI

Nanotechnológia je oblasť vedy, ktorá má rastúci podiel v odvetviach ako je stavebníctvo, automobilový priemysel, cestovný ruch, priemysel, medicína a nie je to nič zvláštne, pretože silikónové nátery vytvorené v nanotechnológii sú veľmi účinné a trvácne. Nano impregnanty vytvárajú hydrofóbny efekt, to znamená, že vytvárajú povrchy, ktoré odpudzujú vodu a nečistoty. Molekuly vody sa doslova odrazia od povrchu, chránené hydrofóbnym povlakom. Tento jav sa dá pozorovať aj prirodzeným spôsobom, napríklad na lotosových rastlinách, ktoré sú známe tým, že ich listy majú samočistiace a vodu odrážajúce vlastnosti.

NANOTECHNOLÓGIA - o čom hovoríme?

Jeden nanometer je milión milimetrov a zodpovedá približne jednej desiatke tisíciny hrúbky ľudského vlasu, a preto sme už v rámci atómov a molekúl. Do tejto sekcie môžete umiestniť štyri až šesť atómov vedľa seba. Takže častice Nano majú veľkosť až 60 000 krát menšiu ako je priemer ľudského vlasu! Nano impregnácia je tiež veľmi trvanlivá, jedna hydrofobizácia materiálu je dostatočná na mnoho mesiacov.

Nanotechnologia-nowoczesne-środki-ochroniiimpregnacji

Unikátny záujem o prípravky vyrobené touto technológiou sa vyznačuje impregnáciou pre každodenné použitie ako je impregnácia oblečenia, obuvy a textílií, pretože problém namáčania materiálov a topánok je veľmi bežný. Po impregnácii nanotechnologickým povlakom získame vlastnosti, ktoré sa doteraz ťažko získali v tradičných metódach impregnácie. Vďaka nanotechnológii sa získava lotosový efekt, vďaka ktorému voda steká z povrchu nášho oblečenia alebo obuvi. 

XNANO H100 - hydrofóbna impregnácia pre odevy a obuv

XNANO je hydroizolačná značka, ktorá využíva pokročilú hydrofobizačnú technológiu, na základe ktorej bola vyvinutá impregnácia XNANO H100 na ochranu odevov a textílií: bundy, nohavice, blúzy, rukavice, batohy, obuv a iné materiály a textilné povrchy. Impregnované oblečenie sa stáva odolným voči vode, vlhkosti, farbeniu a bahnu. Prípravok je ideálny pre každodenné použitie, pre športové a špeciálne úlohy, pre eskorty, poľovníkov, rybárov atď. Chránený materiál nemení farby a dotykové vnemy, impregnácia je tiež bez zápachu. Dôležitou výhodou impregnácie XNANO H100 je tiež zabezpečenie plnej priepustnosti materiálov.

Použitie nanočastíc striebra - technológia Xnano Silver

Impregnant XNANO X100 používa technológiu Xnano Silver. Striebro je všeobecne známe, vďaka jeho antibakteriálnym a antifungálnym vlastnostiam. Vďaka striebru impregnácia znižuje výskyt nepríjemných zápachov spojených s vývojom baktérií. Technológia Xnano Silver zaručuje účinný boj s pachmi a nepríjemnými pachmi.

Je nanotechnológia bezpečná?

Ukazuje sa, že prípravky vyrobené v nanotechnológii sú bezpečné pre ľudí a životné prostredie, nanočastice sú tie isté častice, ktoré sa vyskytujú prirodzene v prírode. Štúdie ukázali, že kremíkové nanočastice sú bezpečné aj pre alergikov.

TECHNOLÓGIA NOVEJ GENERÁCIE

Výsledkom dlhoročného výskumu v laboratóriách NANOBIZ CHEMICALS Sp. z.o.o. je vyspelá technológia novej generácie používaná vo výrobe, vďaka ktorej boli vytvorené všetky výrobky NANOSTONE/NANOAUTO. Tieto výrobky predstavujú na trhu úplne novú kvalitu, čím sa klientom zaručujú účinné riešenia bezpečné pre životné prostredie. Premenou vhodných surovín na základe skúseností a vlastných receptov vám situácia umožňuje dosiahnuť mimoriadne účinné a silné opatrenia pri zabezpečení bezpečnosti pre váš materiál a používateľa. Výrobky, ktoré ponúkame, sú v súlade so všetkými produktovými normami a kritériami a majú pozitívny vplyv na prírodné prostredie.

Snímka obrazovky 2018-08-23 o 22.22.30

Hydrofobizácia

Erózia kameňa, tehál alebo betónu je vážny problém vo väčšine stavebných objektov. Spôsobuje fyzickú degradáciu vnútornej aj vonkajšej vrstvy podkladu. Problém erózie kameňa je veľmi dôležitý v prípade nových budov a fasád, ako aj historickej architektúry, ktorej reprodukcia je vždy spojená s veľmi vysokými nákladmi.

Kyslé dažde a chemické znečistenie sú hlavnými príčinami erózie minerálnych látok. Zhoršenie nášho národného dedičstva a rastúce náklady na reštaurácie a výmeny zamerali pozornosť na znižovanie týchto problémov. Vo väčšine prípadov sú hlavnými metódami v boji za zachovanie dôležitých architektonických objektov použitie konzervačných a fungicídnych solí. Často sa však ukazuje, že účinnosť tradične používaných prípravkov je nedostatočná. V dôsledku toho vedci a výskumníci začali hľadať úplne nové riešenia v oblasti nanomateriálov a nanotechnológií s cieľom zabezpečiť účinnejšiu a dlhodobejšiu ochranu stavebných prác. Vďaka výskumu boli identifikované dve hlavné kritériá, ktoré musia spĺňať prípravky chrániace budovy pred eróziou.

Po prvé, musia zlepšiť kompaktnosť vnútornej štruktúry, aby posilnili jemnú štruktúru pórov, po druhé musia zastaviť stúpajúci prenos vlhkosti do vnútra chloridov a látok s kyselinami, a to bez obmedzenia vlastností  paropriepustných povrchov - znížiť účinky kryštalizácie soli. 

impregnacja-hydrofobowa-1200x480

UMÝVANIE A STAROSTLIVOSŤ O VOZIDLO - ODPORÚČANIE, AKO CHRÁNIŤ VOZIDLO PRED NEČISTOTAMI

Každý užívateľ svojho vozidla sa stretol s problémom jeho dôkladného umývania takým spôsobom, aby sa na karosérii alebo oknách vozidla nezobrazovali žiadne šmuhy. Niektorí sa snažia robiť to osobne a niektorí využiť služby umývačky, ale nie vždy  to pomáha zbaviť sa šmúhi a nečistôt. Aj napriek svedomitému umytiu sa opäť po niekoľkých dňoch objavia. Ako efektívne umyť auto a aké prostriedky používať, aby sme ho udržali čisté čo najdlhšie, lesklé bez zbytočných šmúh?

Pred začatím umývania venujte zvláštnu pozornosť miestu, kde sa vozidlo umýva a poveternostným podmienkam. Vyberte si suché počasie bez zrážok ako aj bez nadmerného vystavenia slnku, pretože všetky práce budú o čosi ťažšie. Pri nadmernom oslnení všetky prípravky, ktoré použijeme príliš rýchlo vyschnú a zanechajú škvrny a šmuhy. Najlepším miestom je garáž, iné vstavané alebo tienisté miesta.

Samotná práca by mala začať dôkladným opláchnutím auta. Tlakové umývačky v tomto fungujú najlepšie, ale s hadicou alebo vedierkom s veľkým množstvom vody, to zvládnete tiež. 

Používame šampón /cistiace-prostriedky/nanoauto-shampoo-carnauba/ na umývanie karosérie vozidla. Akonáhle ste aplikovali a vyčistili celé auto šampónom, opláchneme celé auto teplou vodou tak, že vodu lejeme zo strechy, aby stekala zhora nadol. 

Ďalšou možnosťou je umývanie bez dotyku. Niektoré tlakové umývačky majú rezervoár s náplňou typu čistiaceho prostriedku, aktívnou penou, ktorá účinne uľahčí našu prácu a účinok bude skutočne úžasný. Naneste aktívnu penu na karosériu vozidla na nenatreté miesto, počkajte chvíľu a potom dôkladne opláchnite. Dávajte pozor, aby ste neaktivovali aktívnu penu na vozidle. Nezabudnite, že nanášanie a opláchnutie aktívnej peny alebo iných látok by malo začať od strechy smerom nadol.

Čistenie, ochrana a starostlivosť o disky a pneumatiky

Prišiel čas na disky, ktoré sa ťažko čistia. Nasprejujte ich vhodným čistiacim prostriedkom /starostlivost-o-disky-a-preumatiky/, potom chvíľku počkajte a opláchnite. Ak nie je efekt uspokojivý, dobrý spôsob je použitie mydla pomocou špongie alebo kefy. Aby pneumatiky vyzerali skvelo, mali by byť zabezpečené médiom, ktoré prehlbuje farbu, prostriedok tiež chráni proti starnutiu. Aby sa disky jednoducho čistili a nečistoty sa ľahko odstraňovali a viac na nich nezachytávali, používajte hydrofóbny povlak pre disky.

Sušenie

Mikrovláknové tkaniny fungujú skvele. V závislosti od veľkosti vozidla budeme potrebovať niekoľko z nich, aby sa zabránilo zbytočnému plytvaniu, môžete použiť odvlhčovač automobilu /cistiace-prostriedky/nanoauto-nanodry-susic-autolaku/, ktorý okamžite eliminuje tvorbu šmúh a zbytočnej vody.

Údržba autoskla

Zaujímavým riešením je chrániť sklo takzvaným povlakom. Neviditeľný stierač, ktorý chráni pred zachytávaním špiny a uľahčuje odvod vody počas dažďa. Neviditeľný stierač Nanoauto Nanowiper /starostlivost-o-okna/nanoauto-nanowiper-nanopovlak-na-skla-aut/ je prípravok vysoko kvalitnej ochrany skla. Vďaka chemickej reakcii, ktorá sa vyskytuje medzi časticami s veľkosťou niekoľkých nanometrov a sklom, získavame hydrofóbny účinok, ktorý odpudzuje vodu. Okrem toho sa sklo stáva oveľa odolnejšie voči všetkým druhom nečistôt, ako je hmyz a bahno. V zime výrazne uľahčuje odmrazenie zmrazených okien. 

Vodoodpudivý povlak na lak alebo voskovanie

Nakoniec použite na lak vosk /detske-oblecenie/nanoauto-nanowax-creme-kremovy-vosk-na-ochranu-autolaku/, vďaka čomu bude vaše auto dlhšie čisté a čo je najdôležitejšie, bude ľahšie umývateľné v budúcnosti. Alternatívou k tradičnému vosku je moderný hydrofóbny povlak na lak, vďaka ktorému bude farba dlhšie lesklá a bude chránená pred poveternostnými podmienkami.